Άρης – Ολυμπιακός 1-1: Τον «πλήγωσαν» Φορτούνης και… Γκάμα (videos+photos)

ceaccf81ceb7cf82 cebfcebbcf85cebccf80ceb9ceb1cebacf8ccf82 1 1 cf84cebfcebd cf80cebbceaeceb3cf89cf83ceb1cebd cf86cebfcf81cf84
facebook3163213

Άρης – Ολυμπιακός: Ο Μπρούνο Γκάμα έχασε πέναλτι και είχε και δοκάρι στο φινάλε και η ομάδα της Θεσσαλονίκης έμεινε στο 1-1 με τους «ερυθρόλευκους»

Έδαφος όσο αφορά την ευρωπαϊκή έξοδο του τη νέα χρονιά έχασε ο Άρης, ο οποίος παρότι προηγήθηκε με γκολ του Μάνου είδε τον Φορτούνη να σκοράρει και να κάνει το 1-1 για τον Ολυμπιακό που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

Μοιραίος για την ομάδα της Θεσσαλονίκης ήταν ο Μπρούνο Γκάμα, ο οποίος έχασε πέναλτι στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης και ένα λεπτό αργότερα είδε την μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι σε προσπάθεια του.

Πλέον ο Άρης κινδυνεύει να χάσει τη δεύτερη θέση όπου βρίσκεται αυτή τη στιγμή με 59 βαθμούς, καθώς θα περιμένει να δει τι θα κάνει ο ΠΑΟΚ στο ματς με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, καθώς ο «μισητός» συμπολίττης του έχει 58 βαθμούς και η ΑΕΚ βρίσκεται στους 55. Από την πλευρά του ο Ολυμπιακός έφτασε τους 83 βαθμούς και έχει το μυαλό του στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ για τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας.