Άρης-Ολυμπιακός 1-1: Του… έκλεψε την πρόκριση μέσα από τα χέρια (pics+vids)

ceaccf81ceb7cf82 cebfcebbcf85cebccf80ceb9ceb1cebacf8ccf82 1 1 cf84cebfcf85 ceadcebacebbceb5cf88ceb5 cf84ceb7cebd cf80cf81cf8cceba
facebookArisOlympiacosNew

Άρης-Ολυμπιακός: Οι «κίτρινοι» βρέθηκαν «αγκαλιά» με την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, αλλά στο 87’ το τραγικό λάθος του Κουέστα και το κλέψιμο του Μπουχαλάκη, έστειλαν τους «ερυθρόλευκους» στην επόμενη φάση.

Απίστευτο φινάλε στο «Κλ. Βικελίδης».

Ο Άρης είχε για περίπου ένα ημίχρονο την πρόκριση στα χέρια του, χάρις στο πέναλτι του Μπρούνο Γκάμα από το 55ο λεπτό, ωστόσο, στο 87’ ο Ανδρέας Μπουχαλάκης εκμεταλλεύτηκε το τραγικό λάθος του Κουέστα, του έκλεψε τη μπάλα και διαμόρφωσε το τελικό 1-1 που έδωσε την πρόκριση στον Ολυμπιακό.

Μάλιστα, αυτή είναι η δεύτερη συνεχόμενη χρονιά που οι «κίτρινοι» χάνουν μία δική τους πρόκρισης στα ημιτελικά, όταν την περσινή σεζόν, είχαν προβάδισμα πρόκρισης επί της ΑΕΚ, αλλά η Ένωση κατάφερε αρχικά να σώσει την πατρίδα στο φινάλε του αγώνα και στην παράταση να πάρει την πρόκριση.