ΑΕΚ – ΠΑΟΚ 1-2: Η μεγάλη απόδραση! – Τα highlights της επικής πρόκρισης (vids)

ceb1ceb5ceba cf80ceb1cebfceba 1 2 ceb7 cebcceb5ceb3ceaccebbceb7 ceb1cf80cf8cceb4cf81ceb1cf83ceb7 cf84ceb1 highlights cf84ceb7cf82
facebookkurtic

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ: Η «Ένωση» κρατούσε την πρόκριση μέχρι το 94ο λεπτό, αλλά δύο γκολάρες από Κούρτιτς και Μίτριτσα έδωσαν πρόκριση και νίκη (2-1) στον «Δικέφαλο του Βορρά», ο οποίος πήρε το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

Όσα δεν είδαμε για 83 λεπτά στο ΟΑΚΑ τα είδαμε στα υπόλοιπα εφτά συν τα έξι των καθυστερήσεων.

Η ΑΕΚ στην τρίτη και… φαρμακερή που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα πήρε σκορ πρόκρισης με τον Σιμόες. Μάλιστα, μέχρι το τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων έδειχνε ότι θα βρεθεί στα ημιτελικά του θεσμού.

Σε εκείνο το σημείο, όμως, ο Κούρτιτς πέτυχε ένα απίστευτο γκολ κι ένα λεπτό αργότερα ο Μίτριτσα έδωσε και τη νίκη στον ΠΑΟΚ, ο οποίος θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό στους «4», σε ένα repeat του περσινού τελικού.