«Γκέλα» της Λίβερπουλ σε ματσάρα! – Όλα τα γκολ σε Premier League, Serie A, Bundesliga και LaLiga

ceb3cebaceadcebbceb1 cf84ceb7cf82 cebbceafceb2ceb5cf81cf80cebfcf85cebb cf83ceb5 cebcceb1cf84cf83ceaccf81ceb1 cf8ccebb
facebookliverpool

Δείτε όλα τα γκολ από τις αναμετρήσεις του Σαββάτου (25/9) από Premier League, Serie A, Bundesliga και LaLiga.

Η Λίβερπουλ είχε την ευκαιρία να ξεφύγει στο +3 από τις υπόλοιπες ομάδες της κορυφής, αλλά η Μπρέντφορντ έβαλε «φρένο» στα σχέδια της.

Οι «κόκκινοι» μολονότι ανέτρεψαν το εις βάρος τους 2-1, είδαν τους «νεοφώτιστους» να σκοράρουν στο 82’ και να ισοφαρίζουν στο τελικό 3-3. Όπως μαρτυρά το αποτέλεσμα, ο αγώνας ήταν απολαυστικός για τους τηλεθεατές, όχι μόνο και για τον Γιούργκεν Κλοπ που είδε την ομάδα του να «πετάει» δύο πολύτιμούς βαθμούς.

Την Μάντσεστερ Σίτι δεν την ξεγράφεις! Οι «πρωταθλητές» πραγματοποίησαν εντυπωσιακή εμφάνιση και πήρε το ντέρμπι με την Τσέλσι. Οι «πολίτες» νίκησαν 1-0 στο Λονδίνο, σκορ που δεν αποτυπώνει την κυριαρχία της στον αγωνιστικό χώρο κόντρα στους «μπλε» που το μόνο που έκαναν ήταν να παίξουν μαζική άμυνα.

Την ίδια ώρα, η άλλη ομάδα του Μάντσεστερ, η Γιουνάιτεντ την… πάτησε από την Άστον Βίλα, γνωρίζοντας εντός έδρας ήττα (0-1). Ο Μπρούνο Φερνάντες έχασε πέναλτι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Έβερτον νίκησε 2-0 τη Νόριτς των Χρήστου Τζόλη και Δημήτρη Γιαννούλη (αμφότεροι μπήκαν ως αλλαγή), η οποία παραμένει στον πάτο της βαθμολογίας, χωρίς να έχει πανηγυρίσει ούτε βαθμό μετά από έξι αγώνες. Από την άλλη τα «ζαχαρωτά» συνεχίζουν τις υψηλές πτήσεις και βλέπουν… ψηλά.

Η Γουέστ Χαμ νίκησε με ανατροπή 2-1 στην έδρα της Λιντς και παραμένει κοντά στην κορυφή, ενώ νέα απώλεια για τη Λέστερ, η οποία έμεινε στο 2-2 με την Μπέρνλι. Τέλος, από έναν βαθμό πήραν Γουότφορντ και Νιουκάστλ, οι οποίες ήρθαν ισόπαλες 1-1.

Ιταλία (Serie A)

Με τον γιο του Πάολο Μαλντίνι, Ντάνιελ, να ανοίγει το σκορ, η Μίλαν δραπέτευσε από την έδρα της Σπέτσια με τη νίκη (2-1). Οι «ροσονέρι» είδαν τον πρώην παίκτη της ΑΕΚ, Ντανιέλε Βέρντε να ισοφαρίσει, αλλά με τέρμα του Ντίαζ πήραν το «τρίποντο», παραμένοντας αήττητοι στη Serie A.

Γερμανία (Bundesliga)

Με… εκκωφαντικό τρόπο επέστρεψε στις νίκες η Λειψία, η οποία «σκόρπισε» 6-0 τη Χέρτα! Την ίδια ώρα, η Άιντραχτ Φρανκφούρτης έφερνε την 5η συνεχόμενη ισοπαλία της, καθώς έμεινε στο 1-1 με την Κολωνία, ενώ η Μπάγερν Λεβερκούζεν λύγισε 1-0 την αξιόμαχη Μάιντς. Νίκη και για την Ουνιόν Βερολίνου, η οποία έκαμψε 1-0 την αντίσταση της Αρμίνια Μπίλεφελντ, σε ένα ματς που στιγματίστηκε από τον τραυματισμό του Μπάουμγκαρντλ.

Ισπανία (LaLiga)

Η Αλαβές δεν είχε βαθμό μέχρι το ματς με την Ατλέτικο Μαδρίτης, αλλά κόντρα στους πρωταθλητές… αναστήθηκε και τους έκανε «κηδεία». Οι γηπεδούχοι πήραν το τρίποντο με γκολ από το 4ο λεπτό και παράλληλα έβαλαν «ζόρια» από την αρχή του πρωταθλήματος στην ομάδα του Σιμεόνε.

Μολονότι βρέθηκε πίσω στο σκορ και με παίκτη λιγότερο, η Βαλένθια κατάφερε να αποφύγει την εντός έδρας ήττα (1-1) από την Αθλέτικ Μπιλμπάο, χάρη σε τέρμα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Ιστορικό ματς για τον Ινιάκι Ουίλιαμς των Βάσκων, ο οποίος έφτασε τα 202 συνεχόμενα ματς κι ισοφάρισε το ρεκόρ του Χουάν Αντόνιο Λαρανιάγκα.

Premier League (6η αγωνιστική)

Σάββατο (25/9)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Άστον Βίλα 0-1 (88′ Χάουζ)

Τσέλσι-Μάντσεστερ Σίτι 0-1 (53′ Ζεσούς)

Γουότφορντ-Νιούκαστλ 1-1 (72’ Σαρ – 23’ Λόνγκσταφ)

Έβερτον-Νόριτς 2-0 (29’ πέν. Τάουνσεντ, 77’ Ντουκουρέ)

Λέστερ-Μπέρνλι 2-2 (37’, 85’ Βάρντι – 12’ αυτ. Βάρντι, 40’ Κορνέ)

Λιντς-Γουέστ Χαμ 1-2 (19’ Ραφίνια – 67’ αυτ. Φίρπο, 90’ Αντόνιο)

Μπρέντφορντ-Λίβερπουλ 3-3 (27΄ Πίνοκ, 63΄ Γιανελτ, 82΄ Βίσα – 31΄ Ζότα, 55΄ Σαλάχ, 67΄ Τζόουνς)

Παρασκευή, 24/09

Γκρόιτερ Φιρτ-Μπάγερν Μονάχου 1-3 (88′ Ίτεν – 10′ Μίλερ, 31′ Κίμιχ, 68′ αυτ. Γκρίσμπεκ)

Σάββατο, 25/09

Λειψία-Χέρτα Βερολίνου 6-0 (15′ Ενκουκού, 23′ Πόουλσεν, 45’+3′ Μουκιέλε, 60′ Φόρσμπεργκ, 70′ Ενκουκού, 77′ Χαϊνταρά)

Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Κολωνία 1-1 (45’+6′ Μπόρε – 14′ Σκίρι)

Μπάγερ Λεβερκούζεν-Μάιντς 1-0 (62’ Βιρτζ)

Ουνιόν Βερολίνου-Αρμίνια Μπίλεφελντ 1-0 (88′ Μπέχρενς)

Χόφενχαϊμ-Βόλφσμπουργκ 3-1 (45’+2′ Κράμαριτς, 74′ Μπαουμγκάρτνερ, 81′ Καντεράμπεκ – 25′ Μπακού)

Γκλάντμπαχ-Μπορούσια Ντόρτμουντ (19:30)