Κύπρος: ΑΠΙΘΑΝΗ ανατροπή η Ομόνοια – Έχανε μέχρι το 93’! (video)

cebacf8dcf80cf81cebfcf82 ceb1cf80ceb9ceb8ceb1cebdceb7 ceb1cebdceb1cf84cf81cebfcf80ceae ceb7 cebfcebccf8ccebdcebfceb9ceb1 cead
facebookomonoia1

Κύπρος: Η Ομόνοια με δύο γκολ στις καθυστερήσεις νίκησε 2-1 την Δόξα Κατωκοπιάς.

Με μία τρομερή ανατροπή η Ομόνοια κατάφερε να πετύχει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, επικρατώντας στην Λευκωσία με 2-1 της Δόξας Κατωκοπιάς, στο προτελευταίο χρονικά ματς της 3ης αγωνιστικής.

Μέχρι το τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν με 1-0, χάρις στο γκολ του Άβτο στο 72΄, ωστόσο, η ομάδα του Μπεργκ ισοφάρισε στο 93′ με πέναλτι του Ντούρις κι αφού η Δόξα έχασε μετά το 1-1 δύο σπουδαίες ευκαιρίες για να προηγηθεί ξανά, στο 97′ ο Λέσιακ με τρομερό πλασέ έφερε τα πάνω κάτω κι έδωσε το απίστευτο «τρίποντο» στην Ομόνοια.