ΟΦΗ-ΠΑΣ Γιάννινα 1-1: Ο Ναμπί γλίτωσε τους Κρητικούς

cebfcf86ceb7 cf80ceb1cf83 ceb3ceb9ceaccebdcebdceb9cebdceb1 1 1 cebf cebdceb1cebccf80ceaf ceb3cebbceafcf84cf89cf83ceb5 cf84cebfcf85cf82
facebook3372340

Ο Ναμπί στις καθυστερήσεις έσωσε τον βαθμό για τον ΟΦΗ κόντρα στον ΠΑΣ.

Με γκολ του Ναμπί στις καθυστερήσεις, ο ΟΦΗ κατάφερε να γλιτώσει την ήττα απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα, με το 1-1 να είναι το τελικό σκορ.

Οι Κρητικοί ήταν κυρίαρχοι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, χάνοντας ευκαιρίες και έχοντας δύο δοκάρια, με τους Νέιρα και Τοράλ. Ωστόσο, στο 54’ ο Περέα σε μια αντεπίθεση πέτυχε το 0-1.

Ο ΟΦΗ πίεσε ασφυκτικά και τελικά κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας, χάρη στο σουτ του Ναμπί στις καθυστερήσεις.

Αυτό ήταν και το δίκαιο αποτέλεσμα, μιας και οι γηπεδούχοι έχασαν σημαντικές ευκαιρίες, αλλά ο νεαρός Βασίλης Σούλης έκανε εκπληκτικές επεμβάσεις.