ΟΦΗ-ΠΑΣ Γιάννινα 2-1: Ανατροπή ψυχής για παραμονή

cebfcf86ceb7 cf80ceb1cf83 ceb3ceb9ceaccebdcebdceb9cebdceb1 2 1 ceb1cebdceb1cf84cf81cebfcf80ceae cf88cf85cf87ceaecf82 ceb3ceb9ceb1 cf80
facebook3134862

ΟΦΗ-ΠΑΣ Γιάννινα: Οι Κρητικοί κατάφεραν να πάρουν τη νίκη μετά από σχεδόν τρεις μήνες.

Την κακοδαιμονία τριών μηνών έσπασε ο ΟΦΗ, ο οποίος επικράτησε με ανατροπή 2-1 του ΠΑΣ Γιάννινα και αντιμετωπίζει πλέον με αισιοδοξία τη συνέχεια των play out.

Οι γηπεδούχοι ήταν πιο κινητικοί στο παιχνίδι, όμως στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Παμλίδης πέτυχε το 0-1 για τον ΠΑΣ.

Οι Κρητικοί έβγαλαν αντίδραση στο δεύτερο ημίχρονο και έφτασαν στην ανατροπή μέσα σε εννέα λεπτά.

Στο 52’ ο Σαρδινέρο με λόμπα ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στο 61’ ο Σολίς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι πέτυχε το 2-1, ξεσπώντας σε κλάματα στη συνέχεια, λόγω της πίεσης που υπάρχει τους τελευταίους μήνες στον ΟΦΗ.