ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης 2-0: Τζόλης λαμπρός τον οδηγεί (photos)

cf80ceb1cebfceba ceb1cf83cf84ceadcf81ceb1cf82 cf84cf81ceafcf80cebfcebbceb7cf82 2 0 cf84ceb6cf8ccebbceb7cf82 cebbceb1cebccf80cf81cf8c
facebook3040485

ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης: Ο Χρήστος Τζόλης υπέγραψε τη νίκη του «Δικεφάλου», που έπαιζε με 10 παίκτες.

Σημαντική νίκη πανηγύρισε ο ΠΑΟΚ στην Τούμπα επί του Αστέρα Τρίπολης με 2-0, σε ένα παιχνίδι που πρωταγωνιστής αναδείχτηκε ο Τζόλης. Ο αγώνας «στράβωσε» στο πρώτο ημίχρονο για τον «Δικέφαλο», με την αποβολή του Ελ Καντουρί στο 38’, αλλά ο νεαρός άσος έλαμψε στο δεύτερο ημίχρονο. Αρχικά ο Τζόλης άνοιξε το σκορ στο 63’ με εξαιρετικό πλασέ και στο 69’ κέρδισε το πέναλτι, το οποίο ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς μετέτρεψε σε γκολ για το 2-0. Ο Σέρβος είχε και δοκάρι στο 57’, ενώ οι Αρκάδες είχαν ελάχιστες καλές φάσεις, με την απουσία του Μπαράλες να είναι εμφανής.

Έτσι παρατάχθηκαν

Μετά την ήττα από την Ομόνοια και τον ευρωπαϊκό αποκλεισμό, ο Πάμπλο Γκαρσία προχώρησε σε αρκετές αλλαγές στο βασικό σχήμα. Ο Πασχαλάκης επέστρεψε κάτω από τα δοκάρια, ενώ στο κέντρο της άμυνας πήραν θέση οι Ίνγκασον και Μιχαηλίδης. Ροντρίγκο και Γιαννούλης ξεκίνησαν βασικοί, ενώ στην επίθεση δεν άλλαξαν πολλά.

Ο Αστέρας από την άλλη, χωρίς τους Μπαράλες, Μουνάφο και Λουίς Φερνάντεθ, είχε στην κορυφή της επίθεσης τον Κρέσπι. Στην άμυνα πήραν θέση η Άλβαρεζ και Καστάνιο. Ο Μίλαν Ράσταβατς πόνταρε πολλά στην ταχύτητα και ποιότητα των Σίτο, Ριέρα, Τιλίκα, για να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις.