ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός 1-1: Ο Περέα του έβαλε «στοπ»

cf80ceb1cf83 ceb3ceb9ceaccebdcebdceb9cebdceb1 cebfcebbcf85cebccf80ceb9ceb1cebacf8ccf82 1 1 cebf cf80ceb5cf81ceadceb1 cf84cebfcf85 cead
facebookperea

ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός: Οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν με τον Ελ Αραμπί αλλά οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και με τον Περέα πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1)

Το γκολ του Χουάν Περέα στο 70ό λεπτό, χάρισε τον βαθμό της ισοπαλίας στον ΠΑΣ Γιάννινα απέναντι στον Ολυμπιακό, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες, 1-1, στο γήπεδο των «Ζωσιμάδων» στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των play off.

Στο απόγευμα, που ο Πέδρο Μαρτίνς έγραψε Ιστορία, καθώς «έσπασε» το ρεκόρ του Ντούσαν Μπάγεβιτς και με 209 αγώνες, έγινε ο προπονητής με τα περισσότερα ματς στον πάγκο του Ολυμπιακού, οι «ερυθρόλευκοι» ζορίστηκαν αρκετά απέναντι στην ομάδα των Ιωαννίνων και μολονότι πήραν προβάδισμα στο φινάλε του ημιχρόνου με το εξαιρετικό γκολ του Γιουσέφ Ελ Αραμπί, οι γηπεδούχοι βρήκαν τον τρόπο να ισοφαρίσουν με τον Κολομβιανό επιθετικό και πήραν τον πρώτο τους βαθμό στους αγώνες κατάταξης.