Euro 2020: Τα ζευγάρια των «16» και οι διασταυρώσεις μέχρι τον τελικό

euro 2020 cf84ceb1 ceb6ceb5cf85ceb3ceaccf81ceb9ceb1 cf84cf89cebd 16 cebaceb1ceb9 cebfceb9 ceb4ceb9ceb1cf83cf84ceb1cf85cf81cf8ecf83
facebookeuro 2020

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΟΛΗ

ΑΓΩΝΑΣ

ΣΚΟΡ/ΩΡΑ

11/6

Ρώμη

Τουρκία – Ιταλία

3-0

12/6

Μπακού

Ουαλία – Ελβετία

1-1

16/6

Μπακού

Τουρκία – Ουαλία

0-2

16/6

Ρώμη

Ιταλία – Ελβετία

3-0

20/6

Ρώμη

Ιταλία – Ουαλία

1-0

20/6

Μπακού

Ελβετία – Τουρκία

3-1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΟΛΗ

ΑΓΩΝΑΣ

ΣΚΟΡ/ΩΡΑ

12/6

Κοπεγχάγη

Δανία – Φινλανδία

0-1

12/6

Αγία Πετρούπολη

Βέλγιο – Ρωσία

3-0

16/6

Αγία Πετρούπολη

Φινλανδία – Ρωσία

0-1

17/6

Κοπεγχάγη

Δανία – Βέλγιο

1-2

21/6

Αγία Πετρούπολη

Φινλανδία – Βέλγιο

0-2

21/6

Κοπεγχάγη

Ρωσία – Δανία

1-4

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΟΛΗ

ΑΓΩΝΑΣ

ΣΚΟΡ/ΩΡΑ

13/6

Βουκουρέστι

Αυστρία – Σκόπια

3-1

13/6

Άμστερνταμ

Ολλανδία – Ουκρανία

3-2

17/6

Βουκουρέστι

Ουκρανία – Σκόπια

2-1

17/6

Άμστερνταμ

Ολλανδία – Αυστρία

2-0

21/6

Βουκουρέστι

Ουκρανία – Αυστρία

0-1

21/6

Άμστερνταμ

Σκόπια – Ολλανδία

0-3

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΟΛΗ

ΑΓΩΝΑΣ

ΣΚΟΡ/ΩΡΑ

13/6

Λονδίνο

Αγγλία – Κροατία

1-0

14/6

Γλασκόβη

Σκωτία – Τσεχία

0-2

18/6

Γλασκόβη

Κροατία – Τσεχία

1-1

18/6

Λονδίνο

Αγγλία – Σκωτία

0-0

22/6

Λονδίνο

Τσεχία – Αγγλία

0-1

22/6

Γλασκόβη

Κροατία – Σκωτία

3-1

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΟΛΗ

ΑΓΩΝΑΣ

ΣΚΟΡ/ΩΡΑ

14/6

Αγία Πετρούπολη

Πολωνία – Σλοβακία

1-2

14/6

Σεβίλλη

Ισπανία – Σουηδία

0-0

18/6

Αγία Πετρούπολη

Σουηδία – Σλοβακία

1-0

19/6

Σεβίλλη

Ισπανία – Πολωνία

1-1

23/6

Αγία Πετρούπολη

Σουηδία – Πολωνία

3-2

23/6

Σεβίλλη

Σλοβακία – Ισπανία

0-5

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΟΛΗ

ΑΓΩΝΑΣ

ΣΚΟΡ/ΩΡΑ

15/6

Βουδαπέστη

Ουγγαρία – Πορτογαλία

0-3

15/6

Μόναχο

Γαλλία – Γερμανία

1-0

19/6

Βουδαπέστη

Ουγγαρία – Γαλλία

1-1

19/6

Μόναχο

Πορτογαλία – Γερμανία

2-4

23/6

Μόναχο

Γερμανία – Ουγγαρία

2-2

23/6

Βουδαπέστη

Πορτογαλία – Γαλλία

2-2

ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΟΛΗ

ΑΓΩΝΑΣ

ΩΡΑ

26/6

Άμστερνταμ

Ουαλία – Δανία (1)

19:00

26/6

Λονδίνο

Ιταλία – Αυστρία (2)

22:00

27/6

Βουδαπέστη

Ολλανδία – Τσεχία (3)

19:00

27/6

Σεβίλλη

Βέλγιο – Πορτογαλία (4)

22:00

28/6

Κοπεγχάγη

Κροατία – Ισπανία (5)

19:00

28/6

Βουκουρέστι

Γαλλία – Ελβετία (6)

22:00

29/6

Λονδίνο

Αγγλία – Γερμανία (7)

19:00

29/6

Γλασκόβη

Σουηδία – Ουκρανία (8)

22:00

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΟΛΗ

ΑΓΩΝΑΣ

ΩΡΑ

2/7

Αγία Πετρούπολη

Νικητής αγώνα 6 – Νικητής αγώνα 5

19:00

2/7

Μόναχο

Νικητής αγώνα 4 – Νικητής αγώνα 2

22:00

3/7

Μπακού

Νικητής αγώνα 3 – Νικητής αγώνα 1

19:00

3/7

Ρώμη

Νικητής αγώνα 8 – Νικητής αγώνα 7

22:00

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΟΛΗ

ΑΓΩΝΑΣ

ΩΡΑ

6/7

Λονδίνο

Νικητής Β’ προημιτελικού – Νικητής Α’ προημιτελικού

22:00

7/7

Λονδίνο

Νικητής Δ’ προημιτελικού – Νικητής Γ’ προημιτελικού

22:00

ΤΕΛΙΚΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΟΛΗ

ΑΓΩΝΑΣ

ΩΡΑ

11/7

Λονδίνο

Νικητής Α’ ημιτελικού – Νικητής Β’ ημιτελικού

22:00

ΠΗΓΗ

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *